Сімейна атмосфера в колективі – чим пишаються в «Алір Експрес» у своє 15-річчя

Міжнародна логістична компанія «Алір Експрес», один з провідних перевізників на українському ринку, відмічає свій 15-й день народження. У компанії переконані, що досягти успіху було б неможливо без унікальної атмосфери, що склалася в колективі, яким керує Ірина Бойко.

«Алір Експрес» – дивовижна компанія, не схожа на інші, з якого боку на неї не поглянь. Колектив, який за 15 років став визнаним лідером українського ринку логістичних послуг, обійшовши численних конкурентів, викликає цікавість сам по собі. А коли дізнаєшся, що кістяк компанії складають виключно представниці прекрасної статі, інтерес збільшується в рази, і до нього додається здивування й повага.

Яким чином крихкі жіночі плечі (нехай пробачать мене поборники гендерної рівності) в жорсткій, здавалося б, суто чоловічої галузі вантажоперевезень змогли добитися успіху – питання, що цікавить багатьох. І відповідь на нього дає сама Ірина Бойко, директор компанії та її співробітники.

Ірина не схожа на звичний для пересічного громадянина портрет керівника – владного начальника, що дотримується строгої субординації. Співробітники «Алір Експрес» відчувають себе великою дружною сім’єю, в якій участь і людські стосунки не обмежуються лише роботою. «До кожного співробітника я ставлюся як до близької людини, – говорить Ірина. – Я часто в курсі його домашніх справ. Якщо виникли труднощі, й потрібна допомога або підтримка – ми усі беремо участь».

З моменту створення компанії в 2005 році й донині Ірина Бойко особисто займається пошуком кадрів, не потребуючи послуг HR-фахівців. Такий нестандартний підхід також є важливою складовою ефективної роботи «Алір Експрес», адже ніхто, окрім керівника, не зможе досвідченим оком розпізнати в незнайомому претендентові завдатки майбутнього висококласного фахівця!

«В першу чергу я звертаю увагу на досягнення кандидата на вакансію, його відношення до роботи, чи подобається йому працювати у сфері логістики, – розповідає Ірина. – Часто я беру людей з нульовим досвідом. Головне, щоб вони розділяли головні цінності компанії: чесність і порядність. Маючи 15-річний досвід керівництва, на співбесіді мені вистачає декількох хвилин, щоб зрозуміти, що людина з себе представляє й як працюватиме – добре чи ні».

На думку Ірини Бойко, згуртованість колективу, в якому багато співробітників працюють з моменту створення компанії, є головним чинником успішної роботи «Алір Експрес». Це підтверджується і з боку клієнтів, багато з яких співпрацюють з компанією з самого її народження.

Які ж риси в претендентові на роботу в «Алір Експрес» найбільш важливі, з точки зору її керівника? «Первинна професійна компетентність, позитивні соціальні риси, злагодженість із колективом – усе це я враховую при підборі персоналу», – говорить Ірина.

Але вже якщо претендент пройшов строгий відбір Ірини Бойко, він вливається в дружну сім’ю, стосунки в якій виходять далеко за рамки роботи, а в особі директора знаходить справедливого начальника, щирого друга й досвідченого наставника.

«Я завжди в курсі настрою кожного співробітника, вважаю важливим позитивний настрій на роботу, ентузіазм і натхнення. Вважаю, що справжній керівник повинен відчувати настрій колективу та надихати. У нас дуже дружний колектив, тому ми в курсі того, що у кожного відбувається, й усі завжди готові підтримати один одного!» – трохи відкриває завісу внутрішнього життя свого колективу Ірина.

Чи варто говорити, що в таких умовах «зелені» новачки без досвіду через короткий час стають лідерами і топ-менеджерами і, по визнанню самої Ірини, при виникненні форс-мажорних обставин вже самотужки пропонують їй дієві рішення.

Своє відношення до співробітників Ірина Бойко підсумовує коротко: «Я пишаюся, що вони вірять в мене і йдуть за мною!». І члени колективу «Алір Експрес» відповідають своєму директорові взаємністю.

«У нас класний, доброзичливий і згуртований колектив, заточений на результат, – говорить Катерина Харченко, головний бухгалтер компанії. – Тут у мене з’явилася можливість реалізувати свої знання. Я насолоджуюся роботою. Ірина для мене – приклад розвитку особистості, справжня «Залізна леді», яка досягає цілей, незважаючи на перешкоди та труднощі».

Олена Макаревич прийшла до «Алір Експрес» відразу після закінчення інституту, без досвіду, коли шукала роботу за фахом, і за ці роки виросла до начальника відділу логістики.

«На сьогодні у нас суперський, дружний колектив, справжній «золотий склад» – стверджує вона. – Взагалі за цей час багато людей, які приходили до нас без досвіду роботи, стали класними фахівцями. З деякими із них ми розлучилися через різні обставини, але ми досі спілкуємося, оскільки у нас дружна атмосфера.

Звичайно ж, «двигуном» компанії є наш директор. Ірина – дуже позитивна й легка людина, справедлива. Їй до снаги вирішити навіть, на перший погляд, найстрашнішу ситуацію. Вона завжди дає поштовх до чогось нового».

Доброзичливу атмосферу в колективі підкреслює й Наталія Сохацька, менеджер по роботі з клієнтами.

«Я прийшла в логістику абсолютно «чистим аркушем» й виросла до справжнього фахівця, – розповідає вона. – Все, що я зараз вмію і знаю – це завдяки Ірині Бойко. Оскільки спочатку я була помічником директора, то чула й переймала її манеру спілкування, цінності, вміння згладити конфліктну ситуацію. Мені дуже близькі ті принципи роботи, які наслідує Ірина. Дуже поважаю її принциповість і твердість в ухваленні рішень. А ще, окрім іншого, вона дуже добра, весела й розуміюча жінка».

Зміна компанії на шляху кар’єрного просування – звична справа, але Наталія вважає, що «Алір Експрес» повинна стати останньою ланкою в цьому списку.

«Коли ти любиш свою роботу, колектив, думати про те, що за межами цього життя, не хочеться. У цьому найбільша цінність компанії», – резюмує вона. І з цим складно не погодитися.

Тетяна Прус, менеджер по роботі з перевізниками, прийшла до «Алір Експрес», вже маючи негативний досвід стосунків у робочому колективі, й не чекала занадто багато від нової роботи.

«Завдяки своїм попереднім колегам я зненавиділа роботу в принципі, – згадує вона. – Але коли я прийшла до «Алір Експрес», то була здивована доброзичливою й теплою атмосферою, злагодженою роботою, постійним позитивом. Зараз ми називаємо наш колектив «золотий склад». І в цьому величезна заслуга нашого директора. Ірина – керівник з великої літери! Вона надихає, адже вірить у свою справу й горить нею. Це підкуповує. Її мета не заробити більше грошей, а вкласти в кожного співробітника частину себе. Вона завжди пишається успіхами свого колективу.

Чи багато ви знаєте компаній, які готові навчати з нуля і терпляче відноситися до помилок співробітників? Я закінчила університет за фахом «логіст», і не розуміла наскільки цікава ця професія. Завдяки Ірині та колективу я дізналася все про цю професію».

Марина Уховська, коли шукала роботу, пройшла декілька співбесід в різних компаніях, але зупинила пошуки на «Алір Експрес».

«Після співбесіди в «Алір Експрес» я не хотіла шукати інше місце, – говорить вона. – Мене дуже зачепила енергетика компанії, в першу чергу її директора Ірини Бойко. Ірина – це супер-жінка! Після співбесіди з нею я летіла додому в найкращому настрої й сподівалася на те, що отримаю цю роботу.

Вона – чуйна людина, прекрасний фахівець, на якого хочеться рівнятися. Не знаю, як у неї це виходить, але з Іриною дуже комфортно працювати й спілкуватися на теми, які взагалі не торкаються роботи.

Атмосфера в колективі – не передати словами. Це дуже гарно, коли на роботу йдеш із задоволенням! Так сталося, що я на деякий час пішла з компанії, але сьогодні знову працюю в «Алір Експрес». Коли є з чим порівняти, розумієш цінність цікавої роботи в тандемі з дружним колективом».

Щирі слова Ірини Бойко та її співробітників пронизані любов’ю один до одного – дійсно виникає враження, що «Алір Експрес» – це дружна й міцна сім’я професіоналів. Це і є дивовижна особливість цієї компанії, завдяки чому їй усе до снаги!